Koninklijke Onderscheidingen voor vertrekkende raadsleden

Burgemeester drs. Hayo Apotheker reikte donderdagavond tijdens de laatste raadsvergadering van de gemeente Súdwest-Fryslân in 2017 Koninklijke onderscheidingen uit aan vier raadsleden waaronder twee Bolswarders.

Het betreft de raadsleden die ten minste drie raadsperiodes actief zijn geweest als volksvertegenwoordiger en niet terugkeren in de nieuwe gemeenteraad, die op 2 januari 2018 wordt geïnstalleerd.

 

Mevrouw Baukje Agatha Miedema uit Bolsward

Mevrouw Miedema is bij Koninklijk besluit benoemd tot Lid  in de Orde van Oranje Nassau.

Mevrouw Miedema was van 1990 t/m 13 maart 2006 raadslid van de voormalige gemeente Wûnseradiel. Van 2006 t/m 2010 had ze zitting in de Provinciale Staten.

Daarna was ze van 3 januari 2011 t/m 19 maart 2014 en 25 maart 2014 t/m eind december 2017 raadslid van de gemeente Súdwest-Fryslân (voor de VVD).

Ze was ruim 23 jaar raadslid en 4 jaar lid van de Provinciale Staten van Fryslân.

De heer Jentje Steringa uit Bolsward

De heer Steringa is bij Koninklijk besluit benoemd tot Lid  in de Orde van Oranje Nassau.

De heer Steringa  was van 14 april 1998 t/m 31 december 2010 raadslid van de voormalige gemeente Bolsward. Van 1 januari 2011 t/m 19 maart 2014 en 25 maart 2014 t/m eind december 2017 was hij raadslid van de gemeente Súdwest-Fryslân (voor het CDA). Hij was bijna 20 jaar raadslid.

 

Mevrouw Titia Tjalsma-de Wilde uit Sneek

Mevrouw Tjalsma-de Wilde is bij Koninklijk besluit benoemd tot Lid  in de Orde van Oranje Nassau.

Mevrouw Tjalsma-de Wilde was van 16 maart 2006 t/m 31 december 2010 raadslid van de voormalige gemeente Sneek. Van 3 januari 2011 t/m 19 maart 2014 en van 25 maart 2014 t/m eind december 2017 was zij raadslid van de gemeente Súdwest-Fryslân (voor de VVD).

Mevrouw Tjalsma was drie periodes raadslid (bijna 12 jaar).

 

De heer Peter Frans Walinga uit IJlst

De heer Walinga is bij Koninklijk besluit benoemd tot Lid  in de Orde van Oranje Nassau.

De heer Walinga was van 16 maart 2006 t/m 31 december 2010 raadslid van de voormalige gemeente Wymbritseradiel. Van 1 januari 2011 t/m 19 maart 2014 en 25 maart 2014 t/m eind  december 2017 was hij raadslid van de gemeente Súdwest-Fryslân (voor Gemeentebelangen-TotaalLokaal).

De heer Walinga was drie periodes raadslid (bijna 12 jaar).

 

Nog twaalf raadsleden zwaaien af

Behalve van dit viertal gedecoreerden is afscheid genomen van nog eens twaalf raadsleden.

Afhankelijk van de onderhandelingen over (en de samenstelling van) het nieuwe college is het reëel om te veronderstellen dat een of meer van hen alsnog terugkeert in de gemeenteraad.

Dit twaalftal bestaat uit Pieter Dijkstra, Theunis de Vries en Pieter de Vries (allen CDA), Thije van de Wall, Paula van der Veer en Mark de Waard (allen PvdA), Jelle Gerbrandy en Klaas Visser (FNP), Fried Didden (SP), Bauke van Dijk en Jan Hoekstra (beiden D66) en Jantje Haagsma (GB-TL).


Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *